16. RASEDUSNÄDAL  

Kuna laps kasvab, peavad emakalihased venima. Seetõttu võid tunda vahel torkivat valu kõhupiirkonnas. See pole ohtlik. Loode on 16 sentimeetri pikkune ja kaalub umbes 100-120 grammi. Tal on nii aktiivseid kui ka passiivseid (magamise) perioode.

Mis toimub minu kehaga?

Sa võid tunda et, keegi justkui puhuks mullikesi läbi kõrre sinu kõhus. Tegelikke liigutusi hakkad sa tundma alles 18-20-st rasedusnädalast. Fetoskoobi (puust toru loote südametoonide kuulamiseks) abil on võimalik kuulda su lapse südamelööke. Sul võib esineda peavalusid, kuni su keha kohaneb verehulga ja veresoonte toonuse muutustega. Soodustavateks faktoriteks võivad olla ka stress ja emotsionaalne pinge.

Soovitused:

  • Muuda oma keha asendit aeglasemalt. Peavalu vastu aitab kui ta panna puhates niiske rätik otsaesisele. Joo piima ja/või söö väike eine - see võib tuua kergendust

  • Eestis tehakse rasedusaegne ultraheliuuring 19-21 rasedusnädala vahel. Seal määratakse raseduse suurus, mõõdetakse kas loote suurus vastab rasedusnädalatele ja kas tal on kõik kehaosad ning organid normaalselt arenenud. Praegu oleks sul paras aeg end sellele ultraheliuuringule kirja panna.

Loe lähemalt ka teistest rasedusnädalatest.

UUED LOOD